Ogłoszenia duszpasterskie z 11.11.2018

1. Dzisiaj przypada Narodowe Święto Niepodległości.
    Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.00.
    O godz. 15.00 nieszpory niedzielne i błog. sakramentalne.
  2. W poniedziałek chcemy uczcić św. Marcina z Tours Biskupa (w liturgii 11. listopada). Rozpoczniemy o godz. 16.30 w kościele modlitwą do św. Marcina, następnie pójdziemy w „Orszaku wszystkich świętych” ulicami parafii, z lampionami, za św. Marcinem jadącym na koniu. Zakończenie orszaku na placu przed kościołem (rogale i ognisko z pieczeniem kiełbasek). Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Zachęcamy do przebrania się za wybranego świętego, np. swojego patrona. Św. Marcin z Tours przyniósł na świat wiele światła, ponieważ wynalazł „dzielenie się”. Na jego pamiątkę dzieci w pochodzie „świętomarcińskim” niosą w ciemnościach światła, przypominając, że o wynalazku tym nie wolno zapomnieć.
  3. W piątek: 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia
                      19.30 – ok. 21.30: dekanalne spotkanie młodzieży - Gogolin NSPJ.
    Proszę, by kandydaci do bierzmowania (Grupa I, II i III) potraktowali to zaproszenie jako obowiązkowe spotkanie na drodze przygotowania się do godnego przyjęcia sa-kramentu bierzmowania.
  4. W zakrystii i Biurze Parafialnym przyjmowane są intencje Mszy św. na 2019 r.
  5. Spowiedź św.: 30 min przed Mszą św. a w sobotę wieczorem od 17.00 – 17.30.
  6. Na wywóz śmieci i wodę zebrano: 3.758 zł i 2 Euro. „Bóg zapłać” wszystkim ofiaro-dawcom. W okresie jednego roku wywieziono 18 kontenerów śmieci (po 165,53 zł każdy) za 2.979 zł. Woda kosztowała 350 zł. Razem wydatki na ten cel, to 3.329 zł.
  7. Dziękuję przedstawicielom PRD za trud zbierania ofiar na cmentarzu i w kościele. W przyszłym roku czeka nas przebudowa przyłącza wody i ogrodzenie cmentarza od strony ul. Kasztanowej.
    Dziękuję Bernardowi Smiatek za wywożenie śmieci organicznych. Bardzo prosimy o sumienne segregowanie śmieci (oddzielamy śmieci organiczne od pozostałych).
    Dziękuję Teresie Wicher, Annie Bomba i Gerardowi Wicher za wypranie (już w czasie wakacji) i ponowne przybicie wykładzin – siedzisk na ławki. Była to trudna i czasochłonna praca. Za podjęcie się tego zadania i wykonanie go z ogromną starannością, w imieniu parafian bardzo dziękuję.
  8. Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu pracowali przy kościele. W minionym tygodniu nie udało się zakończyć prac przy przebudowie ogrzewania. Mam nadzieję, że ten temat (w ogólnym zarysie) zostanie zamknięty w tym tygodniu.
  9. Kolekty: 11. i 18. listopada – na ogrzewanie kościoła
                    25. listopada - na budowę Domu Parafialnego (6)
    Zbiórka do puszki: 11. listopada - na Pomoc Kościołowi w Potrzebie
                               25. listopada – na remont katedry opolskiej.
    „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary i wpłaty na konto parafialne.

Dni dyżuru

Rejon

Mieszkańcy ulic

04 – 10. listopada

Przyjaźni  25, 27; 16, 20, 22, 26, 28, 30.

Dziękuję osobom z Rejonu 34, które w minionym tygodniu sprzątały kościół.
Były to: Anna Badula, Brygida Stanowska, Małgorzata Jaschik, Justyna Wawrzynek, Gerda Sobota, Daria Kumoch, Teresa Rutkowska i Zosia Rutkowska.

11 – 17. listopada

Świerkowa 1, 3, 5;   12, 14, 16, 18, 20, 24.

18 – 25. listopada  36. Wierzbowa 1, 3, 5, 7
Sosnowa 1, 7, 11, 13, 15;       Wiśniowa 2

Sprzątanie kościoła: poniedziałek od godz. 18.30 i w sobotę od 8.45 do 10.15.

Informator Parafialny do pobrania