Ogłoszenia duszpasterskie z 14.11.2021

 1. Dzisiaj obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Co roku wybierany jest jeden kraj szczególnie doświadczony cierpieniem; w tym roku jest to Liban. Naszą solidarność chciejmy wyrazić modlitwą oraz pomocą finansową.
 2. Również dzisiaj obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich. W konkretnym geście solidarności z osobami ubogimi można wesprzeć Dom Nadziei prowadzony przez Jałmużnika Biskupa Opolskiego, s. M. Aldonę Skrzypiec SSpS, wraz ze stowarzyszeniem Nadzieja, gdzie każdego dnia pomoc otrzymuje 50-60 osób potrzebujących. Ofiary można przelewać na konto 86 1240 5178 1111 0010 8711 8310 z tytułem «na potrzeby ubogich».
 3. Dzisiaj chcemy uczcić św. Marcina z Tours, Biskupa. Rozpoczniemy o godz. 15.00 nabożeństwem w kościele. Następnie pójdziemy w „Orszaku wszystkich świętych” ulicami parafii, z lampionami, za św. Marcinem jadącym na koniu. Zakończenie orszaku na placu przed kościołem (rogale i ognisko z pieczeniem kiełbasek). Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Zachęcamy do przebrania się za wybranego świętego, np. swojego patrona.
 4. Dzisiaj upływa termin zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 5. Przez cały miesiąc listopad można każdego dnia zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu i modlitwy: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 6. W piątek: 16.00 – katecheza dzieci komunijnych

                     16.30 – nabożeństwo słowa Bożego z udziałem dzieci

                     18.30 - spotkanie kandydatów do bierzmowania (Grupa II)

                     19.30 – ok. 21.30: dekanalne spotkanie młodzieży w Poznowicach.

 1. W przyszłą sobotę i niedzielę gościć będziemy Siostry Karmelitanki Misjonarki z Krakowa. W sobotę, o godz. 19.00 w salce, spotkanie otwarte (dla wszystkich chętnych) z siostrami, które przybliżą nam tematykę misyjną Kościoła. Zapraszam.
 2. Spowiedź św. w tym tygodniu według planu na stronie 2 i 3.
 3. Kolekta: 14 listopada - na ogrzewanie kościoła

                  21 listopada – na potrzeby parafialne.                

   Zbiórka do puszki: 14 listopada – na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi
                                                           w Potrzebie (pomoc dla Libanu).                                                               

                                    21 listopada – pomoc migrantom (Caritas).                  

 1. „Bóg zapłać” Wam za składane ofiary i wszelką wykonywaną pracę.
  Za pracę w minionym tygodniu niech podziękowanie przyjmą: Anna Bomba, Alicja Tutak, Rita Ficek, Anna Wolska, Teresa i Gerard Wicher, Antoni Wicher, Jan Duczek, Piotr Trzerwa, Mieczysław Skrzypek, Hubert Sznajder, Mateusz Skałecki.

 

Dziękuję osobom z Rejonu 27.   Sadowa 13, 15, 17, 19, 21

za pełnienie dyżuru parafialnego w minionym tygodniu.

Dni dyżuru

Rejon

Mieszkańcy ulic

Sprzątanie kościoła: w poniedziałek (g. 18.30) i w sobotę (g. 8.45 – 10.00).

14 – 20 listopada

28.

Kasztanowa 81, 87, 89, 93;  90, 92, 94,104
Przyjaciół Schongau 41

21 – 27 listopada

29.

Kasztanowa 55a, 57, 59, 61, 69, 79; 74, 76, 78, 80

 

Informator Parafialny do pobrania