Ogłoszenia duszpasterskie z 07.11.2021

1. Dzisiaj o godz. 15.00 różaniec za zmarłych.
  2. Dzisiaj (o 15.00) i jutro (o 17.30) czytane będą tzw. „wypominki modlitewne”. Polecamy Bogu w modlitwie naszych zmarłych. Kartki, na których należy napisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  3. Przez cały miesiąc listopad można każdego dnia zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu i modlitwy: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  4. Zapraszam w poniedziałek na godz. 8.30 do prac porządkowych. Trzeba poprzycinać krzewy rosnące wokół kościoła. Proszę przynieść sekatory i nożyce. Pracę zakończymy wspólną kawą (godz. 10.30 – 11.00).
  5. W czwartek przypada 103 rocznica Odzyskania Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam.
  6. Spowiedź św. w tym tygodniu według planu na stronie 2 i 3.
  7. Kolekta: 7 listopada – na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne
                   14 listopada - na ogrzewanie kościoła.
       Zbiórka do puszki: 7 listopada - na wodę na cmentarzu i wywóz śmieci.
                                  14 listopada – na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (pomoc dla Libanu).
  8. „Bóg zapłać” Wam za składane ofiary i wszelką wykonywaną na chwałę Bożą pracę.
  9. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na wodę i wywóz śmieci z cmentarza. Do tej pory zebrano 3.297 zł. Wywiezienie 1 kontenera to 173 zł. W ciągu roku jest około 20 kontenerów śmieci. Dziękuję osobom kwestującym na ten cel.
  10. Osoby (dysponenci grobów), które nie opłaciły miejsca za grób znajdujący się na naszym cmentarzu proszone są o uiszczenie opłaty. Opłaty obowiązują od 1 IV 2014 r. Obecnie grób pojedynczy: 25 zł/rok, a grób podwójny: 40 zł/rok.
  11. Bardzo dziękuję Parafialnej Radzie Duszpasterskiej w składzie: Agnieszka Caban-Jania, Jan Duczek, Adam Ficek, Teodor Pandel, Bernard Smiatek, Tomasz Szczepanek, Jolanta Weinert, Waltrauda Wicher i Anita Wotzka, za 6 letnią pracę i wszelkie zaangażowanie w sprawy parafialne.
    W czasie trwania kadencji (od 13 grudnia 2015 roku) udało się dzięki waszej aktywności, przeprowadzić wiele inicjatyw duszpasterskich (nabożeństwa, procesje). W tym czasie, w zakresie gospodarczym, też wiele się działo. Wspomnę tylko zagospodarowanie cmentarza (uporządkowanie spraw własnościowych, nowy dojazd i ogrodzenie), modernizacja ogrzewania kościoła i wybudowanie Domu Parafialnego. Życie toczy się dalej. Przed nami nowe wyzwania i zadania. Całej wspólnocie parafialnej dziękuję za współodpowiedzialność co do duszpasterstwa i troski o rzeczy materialne, które są własnością parafii.
  12. W przyszłą niedzielę chcemy uczcić św. Marcina z Tours, Biskupa (w liturgiczne wspomnienie przypada 11 listopada). Rozpoczniemy o godz. 15.00 nabożeństwem w kościele. Następnie pójdziemy w „Orszaku wszystkich świętych” ulicami parafii, z lampionami, za św. Marcinem jadącym na koniu. Zakończenie orszaku na placu przed kościołem (rogale i ognisko z pieczeniem kiełbasek). Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Zachęcamy do przebrania się za wybranego świętego, np. swojego patrona.
  13. W sobotę 27 listopada o godz. 19.00 w auli seminaryjnej (ul. Drzymały 1 w Opolu) odbędzie się koncert Pawła Domagały na rzecz Domu Nadziei. Bilety-cegiełki w cenie 100 zł, 80 zł i 60 zł można nabywać na furcie kurialnej, portierni Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz w Domu Nadziei (ul. Książąt Opolskich 44). Szczegółowe informacje na stronie www.wk.diecezja.opole.pl oraz 664 477 422.
  14. Tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym odbędzie się 20 listopada 2021 w kościele seminaryjnym w Opolu. Udział młodzieży w spotkaniu należy zgłosić za pomocą formularza na stronie www.lawka.org. Zapisy rozpoczną się 5 listopada i potrwają do środy 17 listopada do godz. 20.00. Koszt uczestnictwa to 20 zł. Adresatami zaproszenia na to spotkanie są uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 w auli nad kościołem seminaryjnym. W programie m.in.: rozmowy z gościem, dyskusje, Msza św., wieczorne czuwanie oraz dwa posiłki.
  15. Wszystkich nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. zapraszamy na doroczny dzień skupienia w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata - 21 listopada 2021 r. Skupienie rozpocznie się o godz. 10.30 w kościele seminaryjno-akademickim (ul. Drzymały 1a). W programie modlitwa różańcowa, okazja do sakramentu pokuty, Msza św. (godz. 11.00) oraz wykład formacyjny. Zakończenie około godz. 14.00. Dla szafarzy,  którym kończy się upoważnienie w dniu 31 grudnia 2021 r., udział w dniu skupienia jest warunkiem przedłużenia możliwości dalszego sprawowania tej posługi w parafii bądź zgromadzeniu.
  16. Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza narzeczonych do udziału w weekendowym kursie przedmałżeńskim. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się 4-5 grudnia 2021 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie.

Szczegółowe informacje na stronie: www.rodzinnanysa.pl oraz na plakacie.

Dziękuję osobom z Rejonu 26.  (Sadowa 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 24)

za pełnienie dyżuru parafialnego w minionym tygodniu.

Dni dyżuru

Rejon

Mieszkańcy ulic

Sprzątanie kościoła: w poniedziałek (g. 18.30) i w sobotę (g. 8.45 – 10.00).

7 – 13 listopada

Sadowa 13, 15, 17, 19, 21.

14 – 20 listopada

Kasztanowa 81, 87, 89, 93;  90, 92, 94,104