Ogłoszenia duszpasterskie z 09.08.2020

1. Wierni uczestniczący w liturgii nadal powinni zasłaniać usta i nos oraz - jeśli nie są rodziną - zachować rozsądny dystans od siebie.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 nieszpory niedzielne.
  3. W czwartek (13 sierpnia) odbędzie się nabożeństwo fatimskie:
                18.30 – 19.25: spowiedź św.
                19.30 – różaniec fatimski
                20.00 – Msza św. w intencjach zbiorowych:
                            w intencjach przez was podanych (napisanych na kartce).
  4. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia i adoracja (do godz. 15.30).
  5. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP (święto nakazane). Msze św.: w piątek (wigilia uroczystości) o godz. 18.00 w sobotę o godz. 8.00 i 10.30. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  6. W Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krapkowicach-Otmęcie, w sobotę, uroczystość odpustowa. Suma o godz. 11.15, nieszpory o godz. 16.30.
       W tym dniu, nieszporów w naszym kościele nie będzie.
       Zachęcam do udania się na uroczystość odpustową do naszego kościoła-matki.
  7. Spowiedź św.: na ogół 30 min. przed Mszą św., w czwartek: 18.30 – 19.25,
                                                                               a w piątek wieczorem: 17.00 – 17.55.
  8. Zachęcam do czytania Pisma św. i prasy katolickiej.
  9. Kolekta: 9 i 16 sierpnia - na potrzeby parafialne
                    15 sierpnia – na Wydział Teologiczny w Opolu.
       Kierowcy, z okazji patronalnego święta (w lipcu) złożyli 1.649 zł. Dziękuję za ofiarność. Pieniądze zostały przekazane na potrzeby misjonarzy.
  10. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pracowały w minionym tygodniu w kościele i na zewnątrz, troszcząc się o kwiaty i krzewy.
          Szczególnie dziękuję Bernardowi Smiatek i Stefanowi Tkocz za pracę na wieży kościoła.

Dziękuję osobom z Rejonu 43 ( Przyjacół Schongau  1, 3, 3a, 5, 7;   2a, 2)
za pełnienie dyżuru parafialnego w minionym tygodniu.

Dni dyżuru

Rejon

Mieszkańcy ulic

Sprzątanie kościoła: w poniedziałek o godz. 18.30 i w sobotę o *8.45 – 10.00.

9 – 15 sierpnia

Przyjaciół Schongau 9, 11, 17; 10, 14, 18.

16 – 22 sierpnia

Przyjaciół Schongau 22, 24, 24a, 26, 28, 30;   27, 29, 33.

Informator Parafialny do pobrania

Biskup Opolski serdecznie zaprasza wiernych do radosnego i modlitewnego przeżycia w różnych wymiarach 44. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej, która w dniach od 16 do 21 sierpnia podąży na Jasną Górę. Wyrażając wdzięczność tym, którzy zgłosili chęć udziału w sztafetowym pielgrzymowaniu, Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich diecezjan do pod-jęcia duchowego wysiłku pielgrzymkowej formacji. Można ją podjąć także w domach z pomocą strony internetowej pielgrzymki, profilu Facebook’owego, aplikacji mobilnej Bonafide oraz codziennych transmisji i audycji m.in. w Radiu Doxa. Niech szczególnym wyrazem duchowej łączności z pielgrzymami na szlaku będzie w tych dniach rodzinne pielgrzymowanie, wspólna modlitwa i spędzony rodzinnie czas w naszych lokalnych sanktuariach i miejscach kultu. W niektórych z nich w kolejne dni pielgrzymki (w niedzielę o 9.00, a od poniedziałku do piątku o 19.00) będą odprawiane przez Księży Biskupów Msze św., do udziału w których serdecznie zapraszamy. Liczniej niż przewidywano wcześniej możemy wziąć udział w Eucharystii na zakończenie Pielgrzymki, w sobotę 21 sierpnia o 11.00 na Jasnej Górze. Przybądźmy zatem jako pielgrzymi sztafetowi, duchowi i diecezjanie, zwłaszcza młodzi, w sobotę na Jasną Górę na wspólne dziękczynienie.