Ogłoszenia duszpasterskie z 23.06.2019

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej, suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny...” jako akt publicznego przebłagania za popełnione w ostatnim czasie w Polsce profanacje wizerunków i świętych symboli. Dzisiaj po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nieszporów nie będzie.
 2. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Od poniedziałku do czwartku, po Mszy św., procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msza św. o 8.00 i 18.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia
 4. W piątek o godz. 22.00 nabożeństwo na rozpoczęcie Parafialnej Pielgrzymki do kościołów i opactw krajów Beneluksu.
 5. W sobotę uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 8.00. Zachęcam do  udziału w Eucharystii.
 6. Spowiedź św.: zasadniczo każdego dnia ok. 30. minut przed Mszą św. oraz w sobotę: 17.00 - 17.30.
 7. Zachęcam do czytania Pisma św. i prasy katolickiej.
 8. Kolekty: 23 czerwca – na potrzeby parafii
                  29 czerwca – „świętopietrze” (na Stolicę Apostolską)
                  30 czerwca – na potrzeby parafii.   
   „Bóg zapłać” za składane ofiary.
 9. Dziękuję osobom, które pracowały „przy kościele” w minionym tygodniu.
16 – 22 czerwca

25.

Kamienna 52, 54, 56, 64, 66, 68, 68a,70, 72, 76.

Dziękuję osobom z Rejonu 25, które w minionym tygodniu sprzątały kościół.

Były to: Magdalena Tkocz, Wiktoria Wicher, Klaudia Wicher, Wiktor Szydłowski, Teresa Wistuba i Maria Wistuba.

Dni dyżuru Rejon

Mieszkańcy ulic

23 – 29. czerwca 26.

Sadowa 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 24.

30 – 06. lipca 27.

Sadowa 13, 15, 17, 19, 21.

Sprzątanie kościoła: w poniedziałek od godz. 19.00 i w sobotę od 8.45 do 10.15.

* Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na Ławkę Festiwal, która odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Opolu-Winowie. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.botafe.pl.

* W sobotę i niedzielę 29 i 30 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Obchody rozpoczną się w sobotę wieczorem o godz. 18.30. W uroczystej Mszy św. w niedzielę o godz. 10.00 uczestniczyć będą biskupi opolscy i gliwiccy oraz tegoroczni neoprezbiterzy.

*  W sobotę 6 lipca 2019 roku po raz pierwszy w Opolu odbędzie się modlitewne spotkanie w ramach inicjatywy podejmowanej już w dziesięciu miastach Polski, znanej pod nazwą «Męski Różaniec». Męski Różaniec to nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, odprawiane w przestrzeni publicznej przez mężczyzn. Rozpocznie się ono Mszą św. z homilią w katedrze opolskiej o g. 8.00, po której uczestnicy przejdą w procesji z wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej na schody kościoła MB Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, gdzie odmówią modlitwę różańcową.

*  Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny po raz kolejny organizują ogólnopolskie Święto Młodzieży. W tym roku hasłem spotkania będą słowa: «Jest radość!». Termin spotkania: od 15 do 20 lipca. Organizatorzy przewidują obecność wielu gości i liczne koncerty. Szczegóły i zapisy na stronie: www.swietomlodziezy.com

Informator Parafialny do pobrania