Ogłoszenia duszpasterskie z 16.06.2019

1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 15.00 nieszpory z Uroczystości i błog. sakramentalne.
  2. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania podsumowujące całoroczną pracę, połączone z promocją na kolejny rok przygotowania. Proszę przynieść „Dzienniczek kandydata” - obowiązkowo.
  3. We wtorek, o godz. 19.00 - spotkanie LSO.
  4. W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św.: w środę (w wigilię uroczystości) o godz. 18.00, w czwartek o godz. 8.00 i bezpośrednio po zakończeniu procesji (ok. godz. 10.15).
    Proszę młodzież o niesienia sztandarów i pomoc techniczną w czasie procesji.
    Ojców Dzieci Maryi i Liturgicznej Służby Ołtarza proszę o niesienie baldachimu.
    Zapraszam dziewczynki (nie tylko pierwszokomunijne) do sypania kwiatów.
    Zadbajmy o przystrojenie naszych domów (nie tylko na trasie procesji) religijnymi obrazami i symbolami.
    Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można dziś uzyskać odpust zupełny. 4 ołtarze na trasie procesji:
    I. Jezus w Eucharystii ofiarą Nowego Przymierza – przy ul. Kasztanowej
    II. Jezus w Eucharystii pokarmem i lekarstwem duszy – przy ul. Wierzbowej
    III. Jezus w Eucharystii uwielbieniem Ojca – przy ul. Przyjaźni
    IV. Jezus w Eucharystii zadatkiem nieśmiertelności – przed kościołem.
    Zachęcam do licznego i pobożnego udziału w procesji za Panem Jezusem.
  5. Przez całą oktawę, po Mszy św., będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  6. W piątek o godz. 18.00 - Msza św. na zakończenie roku katechetycznego i procesja eucharystyczna z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.
  7. Spowiedź św.: zasadniczo każdego dnia ok. 30. minut przed Mszą św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę: 17.00 – 17.55; w sobotę: 17.00 - 17.30.
  8. Zachęcam do czytania Pisma św. i prasy katolickiej.
  9. Kolekty: 16, 20 i 23 czerwca – na potrzeby parafii.
        Zbiórka do puszki: 16 czerwca – Wydział Teologiczny w Opolu.
  10. Dziękuję osobom, które pracowały „przy kościele” w minionym tygodniu.
          Byli to: Gerard i Teresa Wicher, Bernard Smiatek, Hubert Sznajder, Zygmunt Łątka, Tadeusz Kasiura, Dawid Gala, Anna Wolska, Barbara Szefczyk.

09 – 15. czerwca

Kamienna 34, 38, 40, 42, 44, 44a, 48, 50.

Dziękuję osobom z Rejonu 24, które w minionym tygodniu sprzątały kościół.

Były to: Sczakiel, Weyrauch Barbara, Wacławek Maria, Grabelus, Warwas Ela i Weyrauch Agnieszka

Dni dyżuru Rejon

Mieszkańcy ulic

16 – 22 czerwca 25.

Kamienna 52, 54, 56, 64, 66, 68, 68a,70, 72, 76.

23 – 29. czerwca 26.

Sadowa 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 24.

Sprzątanie kościoła: w poniedziałek od godz. 19.00 i w sobotę od 8.45 do 10.15.

* W uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00, na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu rozpocznie się Koncert Uwielbienia.

*  22 czerwca br. - 10. Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę Św. Anny. Wymarsz o godz. 9.00 sprzed kościoła pw. NSPJ w Gogolinie, Msza św. na Górze Św. Anny ok. godz. 14.00, powrót do Gogolina autokarem lub pieszo. Zgłoszenia u Piotra Giecewicza: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 77 4076930.

* 22 czerwca, na Jasnej Górze odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn – «Męskie Oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u tronu Królowej» pod hasłem «Powołani do męskości».

* Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na Ławkę Festiwal, która odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Opolu-Winowie. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.botafe.pl.

Informator Parafialny do pobrania