XIV PARAFIALNA PIELGRZYMKA SANKTUARIA BENELUXU 2019

                                                                                                                                                                                         Szanowni Państwo
                                                                                                                                                                                         PARAFIANIE
                                                                                                                                                                                         z Parafii p/w św. św. Anny i Joachima
                                                                                                                                                                                         z Gogolina – Karłubca i ościennych

Drodzy Przyjaciele

                   Wraz z Księdzem Proboszczem – Stanisławem Kołodziejem, mam zaszczyt zaprosić Was na XIV już, naszą tradycyjną karłubiecką pielgrzymkę parafialną. Tym razem wybór padł, na zapowiadaną już wcześniej peregrynację do Sanktuariów Beneluxu – autokarem w dniach 29.06. do 06.07. 2019r. To bardzo ciekawy wyjazd. Został zaplanowany w ten sposób, by nawiedzić największe sanktuaria i opactwa Luxemburga i Belgii, ale także częściowo w Niemczech. Będziemy niejako stąpać po śladach św. Jana Pawła II, gdyż do większości tych miejsc i On pielgrzymował. Mimo, iż wielu z nas podróżuje dość często do Niemiec, to zapewne jednak nie w celach pielgrzymkowych, a warto je sobie przypomnieć i pomodlić się w tych wspaniałych Katedrach i innych świątyniach. Opactwa w Belgii są mało znane. Najczęściej położone w cudownych miasteczkach, ze wspaniałymi rynkami, z  tradycjami serowarskimi i handlowymi, stanowią dużą atrakcję religijną, ale także turystyczną, bowiem w wielu belgijskich opactwach, mnisi warzą tradycyjne piwa trapistów, których – mam nadzieję, i my będziemy mogli zakosztować. Będziemy także na Polu Bitwy pod Waterloo oraz w Brukseli, której nie udało nam się dokładnie zwiedzić przed kilkoma laty. Oficjalnie w programie nie ujęto wprawdzie pobytu w jednej z wytwórni serów, ale najprawdopodobniej uda nam się zrealizować i ten cel.

                To już XIV pielgrzymka. Mam nadzieję, że wrosła ona na stałe w kalendarium życia naszej Parafii i wiem, że czekacie na nią i planujecie dużo wcześniej urlopy i wydatki. Od paru lat, staramy się przeplatać te wyjazdy, by raz pojechać autokarem, a raz polecieć samolotem. Chcemy je różnicować także cenowo. Dla mnie najważniejsza jednak jest wspaniała atmosfera panująca na naszych pielgrzymkach. Iście wspólnotowa; możemy bowiem przebywać ze sobą w innych okolicznościach niż na co dzień. I sądzę, że dlatego stały się one tak popularne nie tylko wśród naszych parafian, ale także w gronie wielu przyjaciół z innych parafii, dalszych zakątków naszego województwa i Polski, a nawet zza granicy. Mają bowiem nasze pielgrzymki nie tylko aspekt religijny – niewątpliwie najważniejszy, lecz także turystyczny, gdyż staramy się Wam pokazywać znane i nieznane zakątki Europy, które czasem znajdują się o kilka godzin jazdy autokarem, a godne są obejrzenia. Niebagatelny jest też aspekt towarzyski. Bardzo  Was proszę, by dobrze przeanalizować program tej pielgrzymki, który znajduje się na odwrocie. Ileż zawiera on przeróżnych atrakcji religijnych i turystycznych, a wszystkie one znajdują się dość blisko naszego Karłubca, więc odpada uciążliwość jazdy autokarem przez wiele godzin. Naszym nowym partnerem w dziedzinie transportu, została Platforma SINDBAD z Opola, która gwarantuje najwyższą jakość usług przewozowych.

              Zapisy prowadzimy w biurze, także telefonicznie, pod nr tel. 77 4669 069. Zaliczka wynosi 400 zł/os. Kolejna rata – 400 zł., płatna do końca stycznia 2019, w reszta na spotkaniu organizacyjnym, którego termin ogłosi Ksiądz Proboszcz, a my niezwłocznie o nim Was poinformujemy. Bardzo liczę na Wasz udział w tym wyjeździe i serdecznie zaprasza                                              

                                                                                                                                                                                         Pozdrawiam – Z poważaniem
                                                                                                                                                                                         Wawrzyniec Jasiński- TBP JAWA TOUR